PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33998}

Alternatywy 4

8,2 86 403
oceny
8,2 10 1 86403
8,2 12
ocen krytyków
Alternatywy 4
powrót do forum serialu Alternatywy 4

Daje 2/10

ocenił(a) serial na 9

Nie rozumiem fenomenu tego serialu bo urodziłem się w 89'. Wyznacznik jakości serialu jest to, że będzie się ekscytował zarówno podstarzały Chińczyk jak i nastoletni Kanadyjczyk.

ocenił(a) serial na 10
blue_martin

Ja się urodziłem w 1985 i uwielbiam ten serial. Główną siłą tego serialu jest aktorstwo. Takich ludzi już nie ma w polskim kinie. To jest jedną z przyczyn fenomenu tego serialu.

ocenił(a) serial na 10
chris_35

zgadzam sie aktorstwo jest rewelacyjne:) a do tego w rezyseri Stanisława Bareji:)

ocenił(a) serial na 7
Alek_88

Mroczki tego poziomu aktorstwa nie osiągną nawet za... (malutka rozkmina) w ogóle nie osiągną.

chris_35

Co ty gadasz? Film wypada słabo.

ocenił(a) serial na 10
KapitanOrzech

maska 10/10 :-) , Filmweb powinien być podzielony na kategorie wiekowe a tym samym filmy jakie ktoś ma prawo ocenić. Np Alternatywy 4 nie może oceniać użytkownik poniżej 30 lat. Niestety Gimbaza na powyższym przykładzie strasznie wypacza oceny. Wracaj dzieciaku do oglądania Transformersów :)

użytkownik usunięty
blue_martin

jestem z '88, a tarzam sie ze śmiechu za każdym razem jak oglądam alternatywy : ) może dlatego że po części wychowałem się na tym serialu? Freud? : ]

blue_martin

a ja jestem z 97 i mi się podoba i wszystko rozumiem

Krolowa_Agrafek

Jesteś ignorantem jeżeli chodzi o historię Polski. Alternatywy 4 to serial jakich się już w Polsce nie robi. Bo która z tych gangsterskich komedii będzie pamiętana za 20 lat?

Też jestem z rocznika '89 :)

ocenił(a) serial na 10
M_a_r_q

Ja również jestem z rocznika 1989, urodziłem się miesiąc przed Wyborami Czerwcowymi, więc komunizmu nie mam prawa pamiętać, ale bardzo interesuję się historią najnowszą i jak dla mnie ten serial jest genialny, zasłużone 10/10, serial świetnie wyśmiewa absurdy PRL-u, potrafi pokazać nawet najbardziej smutną sytuację w krzywym zwierciadle, i to jeszcze w czasach totalnej cenzury, wszyscy bohaterowie zostali zagrani przez profesjonalnych aktorów, dziś w młodym pokoleniu "aktorskim" można takich ze świecą szukać, kiedyś w przyszłości obowiązkowo będę pokazywał "Alternatywy 4" moim dzieciom, jako wzór prawdziwej komedii obyczajowej. A na razie zachwycam się tym serialem w samotności.

ocenił(a) serial na 9
blue_martin

ja się uradziłam w 90 i moim zdaniem film jest rewelacyjny, od kiedy tylko pamiętam bardzo zawsze mi się podobał ^^

arwena03

a jestem 85 i calkowicie rozumiem wszystkie aluzje w filmie i czaje baze... Wszystko w serialu jest dla mnie za...iste. nawet rozmowa w elektrowni na temat ocieplania osiedli niesie za soba mnostwo aluzji i madrych tekstów.

trzeba zrozumiec historie aby zrozumiec serial

dla mnie genialne!!!!!! balcerek, spiewaczka, Aniol (11/10 punktow), docent... nieee no wszyscy sa zaje..isci w tym serialu

kultowy, kultowy, the best..

avoocadoo

Rocznik 86' się kłania ;D Uważam, że serial jest ponadczasowy. Uwielbiam go podobnie jak "Zmienników" Nic dodać nic ująć Według mnie arcydzieło :)

ocenił(a) serial na 9
Malenstwo86

Rocznik 91! I to najlepszy polski serial, jaki w życiu oglądałam. Mogę go oglądać na okrągło, a i tak zawsze się śmieję:)

ocenił(a) serial na 10
blue_martin

Rocznik 90, serial jest po prostu super,uważam go za jeden z najlepszych filmów PRL(świetnie pokazuje życie w tamtym czasie).

użytkownik usunięty
dxxxx17

ja jestem rocznik 92 i też spokojnie zrozumiałem ten serial i mi się spodobał, widać założyciel temu nie należy do ludzi inteligentnych.

ocenił(a) serial na 10
blue_martin

Bez urazy ale jesli ktos daje Swiatowi wg bundych 10/10 to wcale sie sie dziwie ze nie rozumie alternatywy

Pajaczek666

Tak bez urazy, ale to, że komuś nie podoba się taki, czy inny serial nie świadczy o jego głupocie. Każdy ma inny gust, na przykład ja za "Alternatywami" jakoś szczególnie nie przepadam, ale nie ma serialu, który podobałby się wszystkim bez wyjątku. Tak samo seriale uwielbiane przeze mnie nie muszą podobać się innym. A "Alternatywy" nie są jakoś strasznie trudne w odbiorze, nawiasem mówiąc. Przynajmniej dla mnie.

użytkownik usunięty
Pajaczek666

"Bez urazy ale jesli ktos daje Swiatowi wg bundych 10/10 to wcale sie sie dziwie ze nie rozumie alternatywy"

A co ma piernik do wiatraka? Ja lubię zarówno Alternatywy jak i Bundych i nie czuję się upośledzony umysłowo.

ocenił(a) serial na 10
Pajaczek666

10 bundym nie dam - ale bardzo mocne 9 owszem :) Alternatywom 10 :)

ocenił(a) serial na 9
blue_martin

Rocznik '88. Alternatywy to chyba najlepszy polski serial komediowy -
widzialam go milion pincset razy i obejrze milion pincset pierwszy ;] Za
kazdym razem bawi bardziej, swietni aktorzy i swietne dialogi! Nie trzeba
przejsc przez stan wojenny i mieso na kartki zeby zrozumiec o co chodzi.

blue_martin

'83 też dołącza się do grona tych co uwielbiają zarówno ten serial jak i inne dzieła Bareji :D pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
matt_pdg

89', alternatywy fajne, ale zmiennicy i czterdziestolatek bije to na glowe

blue_martin

Rocznik 90 :P Osobiście uważam, że Alternatywy 4 to najlepszy polski serial komediowy.

ocenił(a) serial na 9
blue_martin

Ja jestem z 95, i moim zdaniem kino polskie w tych latach było 100 razy lepsze od dzisiejszego. A ten serial uwielbiam. Nigdy mi się nie znudzi.

Miss_Di

A ja jestem rocznik 75 i oglądałem ten serial kiedy pierwszy raz wyswietlali go w telewizji.

wojciech94

Rocznik 76 też pamiętam pierwszą emisję Alternatyw o ile pamiętam było to ok.1986 roku. Niedługo potem puścili zmienników którzy czekali tylko rok na emisję.

ocenił(a) serial na 9
bandolier

Licytujemy się? To ja jechałem z Poznania do Gliwic, by obejrzeć ostatni odcinek (padł mi telewizor)... Pamiętam, dość ostra zima wtedy była. Pozdrawiam miłośników serialu.

bandolier

ja też 76 i też oglądałem premierę. serial długo był tzw. "półkownikiem".

blue_martin

blue_martin bo ty jestes troll i nigdy nie zrozumiesz tego serialu

ocenił(a) serial na 9
blue_martin

Fenomen wynika z bardzo trafnego uchwycenia i przedstawienia przywar Polaków w czasach powojennych. Trochę pożyjesz, popracujesz, poznasz "polskie piekiełko" to Ci się ten serial jeszcze spodoba. Co się tyczy się tego, że oczekujesz, że na całym świecie powinno się to podobać, to jest to oczekiwanie dosyć niepoważne. Amerykańska kultura z jej śmiesznościami i przywarami jest rozumiana i rozpoznawana w całej kulturze zachodniej i nie tylko, a wynika to z siły ich gospodarki, szołbiznesu i długotrwałego oddziaływania ich kultury na inne kultury. Polska ma jakąkolwiek możliwość globalnego oddziaływania dopiero od 20 lat, a z powodu upadku naszej kultury (jak to ktoś ładnie kiedyś powiedział: "Dopadnie Was jeszcze ta Ameryka") nie wykorzystuje tego więc niestety nasze polskie, unikatowe sprawy nie są zrozumiałem dla reszty świata. Nie zmienia to jednak faktu, że powstały od wojny wartościowe działa (w tym filmowe) są warte docenienia z wielu powodów. Alternatywy cztery z w/w powodów jest jednym z utworów unikatowych i wartych przypominania. Co się tyczy chińczyka czy kanadyjczyka to proponuję, żeby tu trochę popracowali i pomieszkali, to szybko odkryją to, co przeraziło Beenhakker'a i co ośmieszył Bareja.

blue_martin

DAŁEŚ 2/10 ??????? JA DAŁEM 1 ;p film porąbany i nie zasługuje na 1 miejsce w top!!!!!!!!!!!

ocenił(a) serial na 9
Kalimero

Kolejna treściwa wypowiedz gimnodzieci. Musicie się pogodzić z tym, że pokemony nie będą pierwsze :D

Kalimero

Nie przejmujcie się "Kalimero". Możliwe że mu się serial nie podoba, jako potomkowi spiewaczki z serialu.

użytkownik usunięty
blue_martin

pogódź się z tym, że niekórych rzeczy nie jesteś w stanie zrozumieć - wyzej dupy nie podskoczysz. Serial 9/10

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Kalimero

Będę wdzięczny jeśli nie będziecie Panowie sprowadzać dyskusji do poziomu forum do gimnazjalistów. Merytorycznie proszę: http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%99dy_logiczno-j%C4%99zykowe

ocenił(a) serial na 10
blue_martin

kiedys to taki głupek miał przynajmniej na tyle wyczucia i honoru i szacunku dla rodziców zeby sie nie odzywać publicznie i nie kompromitować...a teraz prosz...wolny internet. swiat sie kończy.

użytkownik usunięty
blue_martin

Nie wierzę, żeby absolutnie NIC ci się nie podobało w tym serialu, to jest niemożliwe, zwykła prowokacja.

ocenił(a) serial na 8

Ja jestem z rocznika 94 i również uważam ten że serial jest fenomenalny... Aktorzy grają również znakomicie...
Wiecie... Ja zdecydowanie wolę spędzić wolny czas właśnie na takie, nasze stare polskie filmy, niż na jakieś nudne tasiemce które od ostatniego czasu wręcz zasypują telewizję i stale coś nowego powstaje, ale te seriale (przynajmniej większa część z nich) nie pokazuje już humoru na takim poziomie... Niestety... Większość już nie docenia takich filmów jak Alternatywy 4... Przyszło mi się kiedyś o tym przekonać...

ocenił(a) serial na 6
Marien

Rocznik 94 i jestem tu kolejnym co ten serial będzie zachwalał. Dla mnie PRL to science fiction i taki serial jest garścią informacji z tamtych czasów (z odrobiną satyry oczywiście). Świetny scenariusz, klimat, aktorstwo - Bareja stworzył arcydzieło.

ocenił(a) serial na 9
Ultor

ja jestem '95 ( taak, ten beznadziejny rocznik, który jara się HSM i Jonas Brothers ;< ) i naprawdę uwielbiam ten serial! Postacie są świetne stworzone i idealnych odtwórców! Scenariusz jest super.
koniec. ;]

ocenił(a) serial na 9
ferbi

* mają idealnych odtwórców
;]

za krótki <br/>

ocenił(a) serial na 9
ferbi

Mój rocznik 80 mogę cały czas oglądac ten serial za każdym razem jest jest super ocena 9/10. A najlepszy to Balcerek (Witold Pyrkosz)i Stanisław Anioł (Roman Wilhelmi)i docent Furman też fajny (Wojciech Pokora)naprawde warto oglądac świetne polskie kino

ocenił(a) serial na 10
damian_smyk

Super serial daję 11/10 a Balcerek is the Best.

ocenił(a) serial na 10
Pawelkielce96

jakie znaczenie ma jaki macie roczink?


a serial wymiata :D

Lipiniorz25

Bo kolega zakładający temat uważa, że od tego zależy to czy się zrozumie serial. Tak więc...
Jestem '91, obejrzałam serial z 13 razy i do tej pory mi się nie znudził :D

ocenił(a) serial na 10
Porcelain69

widze ze cenisz rowniez inne filmy jak liste czy zloto dla.. super.

nie odbiegajac od teamtu o niewiem jak mozna krytykowac ten serial :)

ferbi

Po mieście chodzą legendy, że cały rocznik '95 jara zielsko po kątach od 1 gimnazjum, puszcza się na lewo i prawo w rytmach HSM i nałogowo ogląda Californication. Czyli seks, narkotyki i Jonasi w wieku 14 lat. Cieszy mnie, że są wyjątki:D

blue_martin

Nie zgadzam się. Nie ma takiego filmu (serialu), którym by ekscytowaliby się absolutnie wszyscy. Wyznacznikiem jakości jest to, że ekscytuje się nim większość widzów. Oczywiście tobie może się on nie podobać, ale znajdujesz się w tym przypadku w mniejszości.
To, że urodziłeś się w 89 roku nie jest wcale przyczyną tego, że nie rozumiesz serialu. Ja także urodziłem się w 89, a uważam Alternatywy 4 za wybitny serial. Po prostu masz inny gust.
Jeszcze odnośnie tego Chińczyka i Kanadyjczyka: nierzadko zdarza się, że film przedstawia humor specyficzny dla danego narodu i nie trafia on do obcokrajowców. To też nie znaczy, że jest zły.

John_Clock

Myślę, że wyznacznikiem jakości, jest czy film/serial podoba się danej grupie, do której jest kierowany :) Skoro inteligentny serial podoba się ludziom inteligentnym, to wszystko jest w porządku. A od chamstwa nie oczekujmy zbyt wiele, bo się przeliczymy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones