PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33998}

Alternatywy 4

8,2 86 382
oceny
8,2 10 1 86382
8,2 12
ocen krytyków
Alternatywy 4
powrót do forum serialu Alternatywy 4

Napisy jedynie są w HD, reszta za bardzo rozmazana.
I najlepiej jak wypis będzie dodanych scen bo nie chcę mi się oglądać znowu całego serialu.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Obraz jest ok, ale dźwięk... musiałem na cały regulator telewizor ustawić żeby słyszeć co gadają. Czyli po staremu :)

Andrzo

A coś nowego zobaczyłeś ?

ocenił(a) serial na 10
Andrzo

No niestety dźwięk w polskich filmach to masakra,bez słuchawek nie da rady oglądać,zwłaszcza o północy.Jeśli chodzi o nowe sceny,to tylko na początku pierwszego odcinka wydawało mi się,że akcja z Kryszakiem była nowa,ale do końca pewna nie jestem.Poza tym to samo-jednak wg mnie film stracił swój urok.

ocenił(a) serial na 10
sylwiak32

Ta akcja była od zawsze (wybuch flaszek). Jedyne korekty co zauważyłem to:
- spowolnienie obrazu na napisach początkowych podczas wyrzucania pościeli przez okno (nie wiem czy powodem nie było to, że wycięto scene spadającego auta Turka, ale nie chce mi się tego sprawdzać)
- Scena z Frąckowiakiem na budowie. Jego "ty skur...ynu" bez wyciszania tudzież zagłuszania.
- Sceny w siedzibie Grunwaldu - widać po zmianie jakości obrazu - jeśli chodzi o lekką korektę ścieżki dialogowej.
I by było na tyle. Ogólnie pewnie tak to się skończy.

ocenił(a) serial na 10
gloszuk

Chodziło mi o scenę z szalikiem,bo ,że flaszki były to wiem-a tej akcji przy wyjściu między Kryszakiem a Kaczorem jak się dusi szalikiem nie pamiętam,jednak nie wykluczam,że była.

ocenił(a) serial na 10
sylwiak32

Scena z szalikiem była już w starej wersji...

ocenił(a) serial na 10
Dadelog

No to w takim razie nic nowego nie zobaczyłam.Okazuje się,że to prawda ,że tv kłamie ;-)

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

a ja Ci powiem, że jestem zadowolony. Nie podobał mi się za bardzo ten kaszaniasty, brudny obraz w tym serialu i teraz moim zdaniem jest lepiej. Stracił trochę uroku? Owszem, PRLowska klisza miała swoją naturę, ale czysty obraz dał też coś nowego - wyraźniej widać syf tamtych czasów. Ja jestem zadowolony.

Tylko tych scen wyciętych coś nie mogę wypatrzeć...

MegaSzczota

Specjalnie konto założyłem na Filmwebie żeby Wam odpowiedzieć ;-)
Otóż - scena Kryszak - szalik na 100% była,nie jest sceną nową.
A co do Jerzego Turka który zrzuca samochód - też jest OK.Ta scena pojawia się dopiero kolejnego odcinka po tym w którym samochód spada.Zapewne chodzi o to że widz pierwszy raz oglądający serial z góry wiedziałby że ten samochód spadnie.
Miejmy nadzieję że pojawią się jakieś sceny zupełnie nowe,bo sama TVP pisała o wmontowanych skanach z pozytywów z uwagi na nie istniejące negatywy sceny mogących być gorszej jakości.Choć podobnie jak Wy jestem zawiedziony że póki co niczego nowego nie zobaczyliśmy.

ocenił(a) serial na 10
Hertw

Ale oglądalność tvp podnieśliśmy ;-)

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Moim zdaniem jakość rewelacyjna, biorąc pod uwagę, że rekonstruowano z taśmy 16mm! Te żywe kolory, szczegóły, coś niesamowitego! Czekam na kolejne odcinki i wyłapywanie smaczków!

Jordan66

Tak to jest HD tyle że 1080i (z przeplotem).46 cali spokojnie daje radę.A propo nie czekajcie na nowe sceny bo takowych nie będzie.Różnica jest taka , że zmienione zostały niektóre dialogi ,które został wczesniej zmienione przez obowiązującą cenzurę i tyle.
Mogą się zdarzyć sporadyczne klatki nowych ujęć i tyle.Kto zna na pamięć dialogi przed rekonstrukcją ten pozna różnicę ;-)
Ja wiem co było zmienione i nie czuje się zawiedziony.

Wie ktoś gdzie linki mozna znaleść ?

deeen

Faktycznie w siedzibie Grunwaldu jest nowy dialog i wycięta scena - o Szklarskiej i nawiązanie do Poręby.Jest też inny odcień filmu w tym momencie.Zobaczymy jakie jeszcze inne sceny się trafią w kolejnych odcinkach.

ocenił(a) serial na 8
Jordan66

Czy po rekonstrukcji jest w formacie 16:9?

Jarecki_6

Tak, film jest skadrowany do 16:9 ale są dwie wersje, cytuję za jednym z pracujących przy odnawianiu:
"Film będzie (tak jak pisałem wcześniej) zachowany w dwóch wersjach.
- Oryginalny kadr 4:3 (to znaczy z pasami po bokach, bo w HD obowiązuje 16:9).
- wersja 16:9 kadrowana pod okiem Wojciecha Jastrzębowskiego (z resztą korekcja barwna też jest robiona pod jego kierunkiem). Nie jest to proste obcięcie ale dynamiczne kadrowanie w zależności od tego co widać w danej scenie. Zawsze jest to tak robione i wspomniana Kariera Nikodema Dyzmy była też scena po scenie kadrowana przez jej operatora.
Ciekawostką jest to, że stara kopia 4:3 była mocno przycięta z każdej strony w stosunku do kadru dostępnego na negatywie, więc tak naprawdę trochę będzie obcięte z góry i z dołu ale trochę więcej zobaczymy po bokach.
Dla obu wersji będą także przygotowane dorębne napisy początkowe i końcowe, tak by komponowały się dobrze z wybranym kadrem."

użytkownik usunięty
soplic68

Pyerdole taką restaurację. Neich sie nauczą robic pełną , bo sie okazało se raz komunisci ocenzurowali wersje to teraz durnie z tvp vel Jarzebowski który obciał film od góry i dołu zrobił cenzure wersja 2.0. Dlatego polska jest cywilizacyjnym zadupiem bo na zachodzie tego nie robią dla kultowych produkcji.

Jordan66

A można gdzieś pobrać w tej wersji HD?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones