PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34701}
6,9 3 362
oceny
6,9 10 1 3362
6,7 3
oceny krytyków
Wszyscy święci
powrót do forum filmu Wszyscy święci

Być może nieuważnie śledziłem akcję tego pięknego filmu, ale nie do końca wiem kogo pochowano w grobie jeżeli Stefan przeżył "akcję" na dworcu w Jęrzejowie ?

henryk5301

No, właśnie!
Dzisiaj oglądnęłam ten film i w trakcie seansu wydawało mi się, że trochę w tym aspekcie jest niedopracowany. Zaczęłam szukać jakichś informacji na forum, bo pomyślałam, że może nie wystarczająco uważnie słuchałam i coś mi umknęło. Ale jak teraz zaczęłam się zastanawiać, to stwierdziłam, że Stefan miał być rozstrzelany, a żołnierz niemiecki-Ślązak darował mu życie, więc musiał przecież jakoś ukryć swój dobry uczynek przed tymi Niemcami, którzy wydali mu rozkaz. Pewnie, żeby się nie wydało, zrobił jakąś inscenizację na cmentarzu, że niby pochował tego "zabitego". Grób oczywiście był pusty, ale ta informacja doszła do kolegów Stefana z oddziału i dopóki Stefan nie wrócił z robót w Niemczech, to wszyscy myśleli, ze to on tam jest pochowany. A na roboty prawdopodobnie zgłosił się sam, bo to był czasem bardzo dobry sposób ukrycia się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones