PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33998}

Alternatywy 4

8,2 86 382
oceny
8,2 10 1 86382
8,2 12
ocen krytyków
Alternatywy 4
powrót do forum serialu Alternatywy 4

Kultowe dialogi

ocenił(a) serial na 10

Jakie są wasze ulubione teksty?

- Stasiu, dlaczego mi nie powiedziałes że my do Warszawy?..
- Miećka idź mie stąd! Nie powiedziałem ci żeby cie szlag nie trafił. Ja tam bede tym...no...gospodarzem domu.
( Miećka w ryk )

- Warszawa to proszę pana inny świat
- Cicho Miećka!
- A dlaczeczo mam przestać? Bo w Warszawie to proszę pana zawsze jakiegoś aktora można spotkac na ulicy, albo kogoś z telewizji, albo tego.. no...pisarza Sofronowa
- Miećka! Sofronowa w to nie mieszaj!

Józiek, Józiek, bój sie Boga! Żebyś ty chociaż o dzieciach pomyślał!

- Ja powiesiłem zielone zasłony, a pani powiesiła brązowe i jak to teraz wyglada? jak g... w lesie!
- Wie pan co? toniech pan tez powiesi brązowe
- To już jest chamstwo!

- Zenku! Zenku!
- O co chodzi?
- Co robisz?
- Jestem teraz bardzo zajęty, mam pilną robote ( układa kostke Rubika)
- Zenku! Ale ja sie nudze.
- To zapal telewizor. Ma być audycja publicystyczna Minuta Prawdy

- Z czego jest ta ściana nośna?
- No jak z czego? Z cegieł..
- Taki inteligentny człowiek a nie wie ...panie! z GAZOBETONU! Rozumie pan! A ten.. a gazobeton to jest proszę pana gaz..
- ..i beton
- no brawo! no widzi pan
- a zaraz to może by na tej ścianie?
- a to jest z kolei, prosze pana, panie ładny ścianka działowa, a z czego sie składa ścianka działowa?
- No.. chyba... z działania..
- no nie wie, jak Boga kocham nie wie .. ścianka działowa składa się z dwóch warstw gipsu, a w środku papier...


Dawajcie swoje ulubione :)


kinomanka_1

Ja najbardziej lubię ten dialog w którym Balcerek tłumaczy jak prawdziwy złodziej włamuje się do mieszkania " Najpierw co trzeba zrobic ? ZAPUKAC ! "

kinomanka_1

- proszę otworzyć usta i powiedziedzieć "a"
-a!

-...ale jak raz tą pudernicę na miasto wypuścił, to mu z brzuchem wróciła!

-oj, Miećka, Miećka... kiepsko z tobą...
;-)

ocenił(a) serial na 10
kinomanka_1

"Ma być GODZINNA audycja publicystyczna Minuta prawdy" ;-) na co Lewicka odpowiadała: "CAŁA minuta?" :D

Moje ulubione są zdecydowanie z ostatniego odcinka:

"A więc tak, tutaj zrobimy klub lokatorów. Więc te szmaty won, tera tak, te graty won. Aha tera te rury. Panie Lincoln, chodź no pan tu. Te rury to pan pomaluje na kolorowo a'la Picasso, to jest taki malarz."

"- Wie pan co zrobimy? Zrobimy tu proszę pana takiego orła, rozumie pan?
- Orła?
- No takiego orła, białego na czerwonym tle. No wie pan jak harcerze robią. Patrz pan taki o... takie serce z szyszek rozumie pan, a w środku orzeł z potłuczonych talerzy."

I jeszcze tekst Balcerka:
"Aaaa... uczciwych ludzi to jest sporo. Mój szwagier na ten przykład, niejaki Szymczak, taksówkarz, jechał jak raz po lufie, aż tu nagle zatrzymuje go patrol. To on się przysięga, że nic nie pił, normalnie nie? A na wszelki wypadek wkłada dwójkę w prawo jazdy. Ten patrolant to mówi tak: "Panie Szymczak, wysiądź pan i chuchnij. Bo jak pan nie piłeś, to ja grosza od pana nie wezmę". Teraz uczciwych ludzi jest sporo."

ocenił(a) serial na 10
little_bird

zdublowany post - do kasacji

ocenił(a) serial na 10
kinomanka_1


Scena Docent Furman w Kongresowej i kurtyzany "dewizówki: Łorsaw baj najt gud?" itd. Nurtuje mnie tylko jedna kwestia jak ta czarna mówi po polsku aby koleżanka przetłumaczyła: Jestem tygrysem Warszawy... Chodzi o te zdanie: Powiedź mu jeszcze, że Franek popełnił samobójstwo (o co chodzi? Jakiś zawiedziony narzeczony jak się okazało, że jego miłość to kur..?)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones