PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33998}

Alternatywy 4

8,2 86 397
ocen
8,2 10 1 86397
8,2 12
ocen krytyków
Alternatywy 4
powrót do forum serialu Alternatywy 4

Zawsze mnie zastanawiał tajemniczy pustostan, w którym zamieszkał lekarz z żoną. Mieszkanie raczej nie bez powodu zostało ukryte przed wszystkimi lokatorami, wyglądało na przyszykowane dla jakiejś wielkiej szychy (kiedy oglądałem serial pierwszy raz, sądziłem, że to właśnie tam miał zamieszkać towarzysz Winnicki). Ktoś "wyżej" (spółdzielnia) też musiał wiedzieć o istnieniu tego dodatkowego mieszkania i o jego przeznaczeniu. Taka konspiracja, a tu nagle wprowadzają się do niego "zwykli" lokatorzy - pierwsi, którzy je zajęli - i wszystko gra? Zero protestów z jakiejkolwiek strony? Najdziwniejsze jest to, że Anioł, który normalnie wściubiał nos we wszystko, w co się dało i od którego na wszystko trzeba było uzyskać zgodę, tutaj, jak na ironię, tematem wcale się nie zainteresował. Byłem pewien, że od razu będzie próbował wyganiać stamtąd Kołka i jego żonę, a tu nic - do końca serialu w ogóle nie wrócono już do tematu. Ciekawe czy świadomie odpuszczono sobie dalsze rozwijanie tego wątku, czy to jednak jakaś luka w scenariuszu.

pilarp

A to nie jest tak, że jak znajdziesz pustostan i się w nim zalogujesz to wg prawa jest twój?!

pilarp

A czasem to nie Winnicki się wprowadził do tego pustostanu? Ja zawsze byłem przekonany że to on tam zamieszkał.

jarek_psikuta

No właśnie nie - Winnicki zamieszkał w tej samej klatce, ale jego mieszkanie od początku jawnie istniało. Do pustostanu wprowadził się doktor Kołek z żoną (w pewnym sensie wykiwał Kotka). Anioł w pierwszej chwili próbował robić jakieś problemy, ale zaraz potem odpuścił i cała sprawa poszła w niepamięć - nigdy nie wyjaśnili skąd się wziął ten pustostan, dla kogo był przeznaczony i kto w ogóle o nim wiedział do chwili rozwalenia kamuflującej go ściany.

ocenił(a) serial na 10
pilarp

Nie wyjaśniono, ponieważ nie miało to znaczenia dla dalszej akcji w serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones