PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33998}

Alternatywy 4

8,2 86 382
oceny
8,2 10 1 86382
8,2 12
ocen krytyków
Alternatywy 4
powrót do forum serialu Alternatywy 4

nie jest już tak radosna jak wasze - to od strony warsztatowej faktycznie świetna komedia, aktorsko obsadzona jak mało która i gagów które już dziś funkcjonują jako klasyki jest tam masa. Ale jest jeszcze inna strona medalu. Oglądam ten film i prsypominnam sobie - tak naprawdę było. I pamiętam to jako mały chłopak, ale pamiętam. Pamietam ciecia w moim bloku , który był ważniejszy niż kto kolwiek, pamiętam gazetki ścienne i pustostany, pamiętam kolejki po kawę i mięso, czyny społeczne i szafę prezesa spółdzielni gdzie mieszkałem, a chodziłem z mamą gdy miała coś załatwic itp.
I oglądam ten film troche z nostalgią, trochę z żalem a trochę ze złością że to jednak była prawda. Teraz to wygląda jak teatr absurdu, dziwaczny świat z powieści szaleńca. Ale tak jednak było. Po prostu niekóre śmiesznie pozornie sytuacje mają swoje mroczne, ukryte tło, które nie jest już tak śmieszne, czasem nawet tragiczne. Może za kilkadziesiąt lat będę miał więcej dystansu. Teraz jednak trudno mi oglądasć ten serial spokojnie....Co nie umniejsza faktu że Bareja zrobił po prostu dobry serial i przy okazji udokumentował tamte czasy. Szkoda że już nie żyje, bo brakuje następcy któryby kontynuował tą pracę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones